BURCU IŞIK MİMARLIK

Burcu IŞIK - Mimar (2002-DEÜ)

Burcu Işık Mimarlık 2006 yılında kurulmuş olup; proje, danışmanlık, konsept tasarım, iç mekan tasarımı, çevre düzenleme ve mimarlık hizmetleri alanlarında faaliyet göstermektedir.

Projelendirme sürecindeki verilerden hareketle fonksiyon ve strüktürü estetikle bütünleştirerek; çağdaş, kimlikli ve konforlu mekânlar yaratmaktır. Bunu yaparken de; kullanıcı ve işveren isteklerini göz önünde bulundurarak ve sağlıklı iletişim ağı kurarak, yapım sürecini de kontrol eden dinamik ve profesyonel bir ekip ile başarıya imza atacağımızın bilincinde olmaya devam edeceğiz.

Faaliyet gösterilen sektörlerde, uluslar arası kalite standartlarında ürün ve hizmetleri ile müşteri odaklılığını daima üst seviyede tutarak; saygın, güvenilir ve tercih marka olma özelliğini arttırarak sürdürmek. Bu anlamda ulusal ölçekte kazandığı başarıları uluslar arası arenaya da taşımak ve büyüme potansiyeli gördüğü iş alanlarının önde gelen kuruluşlarından olmak.

Ana stratejimiz, temel faaliyet alanı olan proje çalışmalarımız, mimarlık hizmetlerimiz ve inşaat taahhüt sektöründeki özellikli konumunu korumak ve güçlendirmektir. Kurumumuzun gelişme ve büyüme stratejisi ise, mimari proje ve taahhüt alanında kazanılan yıllara dayalı deneyim ve birikimin, ulusal ve uluslar arası gelişim fırsatı görülen diğer iş alanlarına yatırımcı kimliğiyle yansıtılması temelinde yapılandırılmıştır.

İhtiyaç ve beklentilerimize cevap verecek malzeme, detay çözümleri ile kaliteli tasarım üçlemesinin her projede farklı bir kabuğa büründüğünü görürüz. Bu kabuk, proje girdileri, işveren beklenti ve ihtiyaçlarının tasarım olarak yansımasıdır. Tasarım sürecinde, mimarinin tüm mühendislik disiplinleriyle uyumlu olması gerektiği, tasarımın bir bütün olması gerektiği düşüncesindeyiz.

Bizce tasarım;
* Fonksiyonel, estetik ve esnek,
* Yenilikçi,
* Akışkanlık içeren,
* Kullanıcıların yaşam biçimi ile bütünleşebilen,
* Ve bulunduğu çevreye değer katmalıdır.

 

İletişim